Uczestnicy Pracowni Ceramiki i Rzeźby pod kierunkiem Teresy Babińskiej z Młodzieżowego Domu Kultury, przygotowali kolejną wystawę swoich prac.
Ekspozycja prezentowana od wczoraj w piwnicznym pomieszczeniu MDK nosi tytuł „Mity, symbole, bajki”.
-Wymienione w tytule mity, symbole, bajki początkowo odnosiły się w naszych pracach ceramicznych do relacji człowieka ze światem zwierząt – opowiada Teresa Babińska, która w MDK prowadzi Pracownię Ceramiki i Rzeźby.– Próbowaliśmy w trakcie ich wykonywania zastanowić się nad tym, czy występujące w nich zwierzęta więcej mówią nam o sobie czy raczej są informacją o nas samych.
Spod rąk dzieci uczestniczących w zajęciach wyszły różne stwory m.in. smoki, hybrydy, gryfy, centaury, jednorożce czy minotaury. Wystawę można podziwiać w Galerii w Piwnicy.
– Obecnie pracujemy nad nowymi elementami szopek noworocznych – mówią dzieci z Pracowni Ceramiki i Rzeźby.
MDK: „Wyobrażenia zwierząt od zawsze opisywały świat człowieka. Przy ich pomocy budowano mity, symbole bajki. Tematem wystawy jest poszukiwanie tych znaczeń, ale też refleksja nad ich trwałością, wypaczaniem, „wypłukiwaniem” tego, co było ich istotnym rdzeniem, nad ich słodka banalizacją i równie cukrową brutalizacją”.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀