15 kwietnia w Stargardzie odbył się „Marsz 1,5 %”, którego celem była promocja organizacji pozarządowych i zachęcenie mieszkańców do przekazywania im części podatku.
Jak podkreślała koordynatorka Stargardzkiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Aleksandra Bańkowska, nawet niewielki gest ma duże znaczenie dla ich działalności.
W marszu wzięli udział przedstawiciele lokalnych organizacji, którzy zwracali uwagę, że środki z 1,5 proc. wspierają m.in. rehabilitację, zakup sprzętu czy działania edukacyjne i społeczne. Uczestnicy podkreślali, że bez tego wsparcia ich działalność byłaby znacznie trudniejsza.
Kolorowy pochód przeszedł ulicami miasta; od Domu Kultury Kolejarza do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, gdzie dziś był Dzień Otwarty, przyciągając uwagę mieszkańców. Wydarzenie było nie tylko formą promocji, ale też okazją do integracji i zwiększania świadomości społecznej na temat roli organizacji pozarządowych.
Niżej relacja filmowa z tego wydarzenia.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7