Mieszkańcy Stargardu pytają o termin przywrócenia na Starym Mieście autobusów komunikacji miejskiej.
-Remont ul. Chrobrego już się zakończył więc autobusy mogłyby wrócić na trasy, przynajmniej częściowo – mówi mieszkanka os. Stare Miasto w Stargardzie. – Na starówce mieszka sporo osób starszych. Trzeba jechać na zakupy, do lekarza.
W związku z przebudową ul. Chrobrego we wrześniu ub. r. wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, w tym w kursowaniu miejskiej komunikacji MPK. Dotyczą kilku linii m.in. 2,3, 5, 10, 14 i 15. Organizacja ruchu jest też inna na ul. M. Skłodowskiej – Curie. Oznakowanie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż niej jest zaklejone żółtymi pasami (na zdj. głównym).
– Nie ma to związku z budową obwodnicy wzdłuż drogi krajowej nr 20 – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. – Tam jest teraz tymczasowy przystanek autobusowy i dlatego oznakowanie tej ścieżki jest tymczasowo przekreślone. Ma to związek z pracami prowadzonymi przez miasto Stargard.
-Ruch autobusów MPK trasą przez ul. Bolesława Chrobrego i Kazimierza Wielkiego powróci po zakończeniu inwestycji na tej drugiej ulicy – informuje Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. – Wtedy też przywrócona zostanie organizacja ruchu na ul. Marii Skłodowskiej – Curie.
Prace związane z modernizacją jezdni i chodników na ul. K. Wielkiego wykonuje firma Budpak. Jak wynika z dokumentacji przetargowej, ma 3 miesiące od podpisania umowy na zakończenie prac. Ich kosz to blisko 1,2 mln zł.


