Interwencje

Kiedy autobusy wrócą na starówkę? Mieszkańcy Stargardu pytają o komunikację MPK

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Mieszkańcy Stargardu pytają o termin przywrócenia na Starym Mieście autobusów komunikacji miejskiej. 

-Remont ul. Chrobrego już się zakończył więc autobusy mogłyby wrócić na trasy, przynajmniej częściowo  – mówi mieszkanka os. Stare Miasto w Stargardzie. – Na starówce mieszka sporo osób starszych. Trzeba jechać na zakupy, do lekarza.  

W związku z przebudową ul. Chrobrego we wrześniu ub. r. wprowadzono zmiany w  organizacji ruchu, w tym w kursowaniu miejskiej komunikacji MPK. Dotyczą kilku linii m.in. 2,3, 5, 10, 14 i 15.  Organizacja ruchu jest też inna na ul. M. Skłodowskiej – Curie. Oznakowanie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż niej jest zaklejone żółtymi pasami (na zdj. głównym).  

–  Nie ma to związku z budową obwodnicy wzdłuż drogi krajowej nr 20 – informuje  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. – Tam jest teraz tymczasowy przystanek autobusowy i dlatego oznakowanie tej ścieżki jest tymczasowo przekreślone. Ma to związek z pracami prowadzonymi przez miasto Stargard. 

– Remont ul. K. Wielkiego jeszcze trochę potrwa, ale można by jakoś zoptymalizować ruch i puścić autobusy choć ul. Chrobrego – mówią mieszkańcy. 
 
Pytamy o to rzecznika prezydenta.

-Ruch autobusów MPK trasą przez ul. Bolesława Chrobrego i Kazimierza Wielkiego powróci po zakończeniu inwestycji na tej drugiej ulicy – informuje Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. – Wtedy też przywrócona zostanie organizacja ruchu na ul. Marii Skłodowskiej – Curie.

Prace związane z modernizacją jezdni i chodników na ul. K. Wielkiego wykonuje firma Budpak. Jak wynika z dokumentacji przetargowej, ma 3 miesiące od podpisania umowy na zakończenie prac. Ich kosz to blisko 1,2 mln zł. 

Stargardzian czekają kolejne zmiany w kursowaniu autobusów.
 
-W związku z budową Obwodnicy Północnej, od 13 do 25 maja nastąpią czasowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej – informuje MPK. –  Autobusy linii nr 5 i 15 zostają tymczasowo wycofane z przejazdu ulicami Hanzeatycką oraz Skandynawską. Prosimy o uwzględnienie zmian w planowaniu podróży. 
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Interwencje

Śmietnisko za restauracją jak było, tak jest

– Tam cały czas jest to samo – mówi pani Anna ze Stargardu, która zgłosiła sprawę bałaganu naszej redakcji. –
Interwencje

Wyżłobienie w „zebrze” przy SP7

Przy Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie od strony placu Majdanek jest w jezdni dosyć duże zapadlisko na przejściu dla