Jeszcze do niedawna kontrola czasu postoju danego auta w RMP było naoczna. Straż miejska chodziła i sprawdzała czy kierowcy nie przekraczają dwu godzin darmowego postoju. Ci, którzy stali dłużej, otrzymywali wezwania. Teraz kontrola odbywa się za pomocą radiowozu, którego wyposażenie pozwala skanować tablice rejestracyjne zaparkowanych aut. Wprowadzony system odczytuje lokalizację pojazdu, godzinę odczytu i wyłapuje, który pojazd stoi dłużej niż dwie godziny.
– Elektroniczny system kontroli parkowania na miejscach rotacyjnych działa i jest obecnie ulepszany – mówi Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie. – Programista wgrywa ubgrade i ma zmienić kamerki na lepsze. System jest dość skuteczny, nie można już przekręcać zegara ani wymieniać karteczek.
Komendant przypomina, że parkingi rotacyjne są: przy ul. Wyszyńskiego (strona od Witkowskiego sklepu), ul. Czarnieckiego (po stronie UM), Skarbowa (przy ZS1 obie strony), Skarbowa przy Alani Kebab i Alkoholi Świata, ul. Woj. Polskiego (strona szpitala) i przy Limanowskiego (mały parking), ul. Piłsudskiego (od końca nasypu – schronu do Pl. Wolności.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7