Były rozmowy, powiat czeka na stanowisko inwestora
5 grudnia 2025
0
Komentarze
1.16K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Wiele wskazuje na to, że na ul. Szczecińskiej, przed wjazdem na ul. Chopina nie będzie sygnalizacji świetlnej, jak początkowo to planowano.
Powiat cofnął zgodę na postawienie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
O planach postawienia w tym miejscu sygnalizatorów pisaliśmy tutaj:
W pierwszej wersji, zarząd powiatu wyraził zgodę na montaż sygnalizacji na Szczecińskiej przed wjazdem w ul. Chopina. Po interwencji w tej sprawie na sesji Rady Powiatu Stargardzkiego radnego Michała Bodka, którego poparli inni rajcy, sprawa przybrała inny obrót.
28 listopada było spotkanie z inwestorem, tj. firmą, która na Szczecińskiej buduje osiedle mieszkaniowe. Na spotkaniu z dwoma projektantami i przedstawicielem firmy Proxima Center z Gdańska był m.in. Michał Bodek.
– Firma przyjęła do wiadomości to, że jeżeli chce mieć lewoskręt to musi zbudować rondo – mówi nam radny. – Ma opracować projekt i przedłożyć radzie do zaakceptowania.
Powiat dąży do tego, by wszelkie koszty związane z budową ronda pokrył inwestor.
-Nie ma jeszcze decyzji od inwestora – informuje Wiesław Bączkowski z Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. – Obecnie, ustalenia zostały przekazane inwestorowi, który poprosił o czas na przemyślenie stanowiska powiatu. Piłka jest teraz po stronie inwestora. Czekamy na kontakt od inwestora, nasze stanowisko zna. Rozumiemy, że decyzja wymaga analizy finansowej.
Budowa sygnalizacji miała kosztować ok. 1,5 mln zł. Rondo na pewno będzie kosztować więcej.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7