Mimo apeli mieszkańcy wchodzą na lód, a dzieci jeżdżą na łyżwach. Policja prosi o rozwagę
2 lutego 2026
0
Komentarze
1.03K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W Zachodniopomorskiem rozpoczęły się ferie zimowe. Policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą.
-Ich celem jest przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, które mogą pojawić się podczas zimowego wypoczynku – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Przed feriami pokaz ratownictwa lodowego prezentowali strażacy. Artykuł znajdziesz tutaj
Lód gruby, ale lepiej nie ryzykować
Okoliczne akweny są zamarznięte. Mimo znajdującej się na nich grubej pokrywy lodu, policja ostrzega, by nie ryzykować i na jeziora nie wchodzić. Tymczasem wczoraj śmiałkowie jeździli na łyżwach zarówno na jeziorze Miedwie jak i Starzyc czy w Ińsku, gdzie widzieliśmy jeżdżących po tafli rowerzystów. W Chociwlu zauważyliśmy spacerowiczów i amatorów jazdy na łyżwach i gry w hokeja. Internauci informują też o zachowaniach skrajnych w Chociwlu.
– Jeden z kierowców wjechał na lód autem – informuje nasz internauta, który na dowód zamieścił zdjęcie na naszym profilu fejsbukowym (niżej).
Spacerowiczów, mimo przenikliwego zimna, nie brakowało też nad Miedwiem. Lodowisko w Zieleniewie było puste. Łyżwiarze woleli ryzykować i wybierali jezioro.
– Pierwszy raz widzę tak zamarznięte nasze jezioro Miedwie – mówi pani Sylwia, mieszkanka gminy Stargard, która przysłała nam kilka zdjęć i ujęć znad Miedwia. – Ludzie spacerowali po lodzie, z dziećmi, z psami, jeździli na łyżwach.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7