Pokazy ratownictwa lodowego w wykonaniu stargardzkich strażaków można było obejrzeć w tym tygodniu w Stargardzie.
W Stargardzie można było obejrzeć widowiskowe i pouczające pokazy ratownictwa lodowego w wykonaniu stargardzkich strażaków. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Jego celem było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z zimowym wypoczynkiem w pobliżu zbiorników wodnych.
23 stycznia, przed rozpoczęciem ferii zimowych, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Stargardzie zaprezentowali uczniom stargardzkich szkół, w tym SP5, jak wygląda akcja ratowania osoby, pod którą załamał się lód. Pokazy odbyły się na Kanale Młyńskim, w pobliżu Młodzieżowego Domu Kultury.
Podczas akcji strażacy pokazali m.in. specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do ratownictwa lodowego oraz zaprezentowali bezpieczne techniki dotarcia do osoby poszkodowanej i ewakuacji jej z lodowatej wody. Nie zabrakło także praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i przestróg dlaczego nie należy wchodzić na zamarznięte akweny.
Pokazy spotkały się z dużym zainteresowaniem młodych widzów i stanowiły ważny element profilaktyki przed zimowym wypoczynkiem.
-Nawet pozornie gruby lód może być bardzo niebezpieczny, a szybka i właściwa reakcja może uratować ludzkie życie – przestrzegają ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.
Fot. KP PSP w Stargardzie, film KPP Stargard.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7