W poniedziałek (15.09) rozpocznie się kolejne w tym roku odkomarzanie. Opryski potrwają do niedzieli (21.09).
Dzięki akcji odkomarzania zmniejszy się też liczba kleszczy i meszek. Jednak aby akcja była skuteczna, musi zostać przeprowadzona w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda. Nie może też być zbyt ciepło. O ewentualnej zmianie terminu oprysków będziemy informować na bieżąco.
Działania zaplanowano na terenie: Parku Bolesława Chrobrego, Parku Piastowskiego, Parku Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Parku Jagiellońskiego, alei Spacerowej nad Iną wraz z zieleńcami przy bramie Wałowej, Parku Zamkowego, Parku 3 Maja, Parku Panorama, Parku Batorego, parku przy ul. Lotników, na terenie zielonym przy pl. Wolności, na pl. Majdanek, na zieleńcach przy ul. M. Konopnickiej – J. Piłsudskiego, przy kanale Młyńskim, przy ul. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/Pileckiego/Staffa, Osetno przy Alei Dębowej, os. Zachód A12 – A13. Opryski zostaną wykonane również na starym i nowym cmentarzu.
W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie.
Inf. prasowa UM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7