Stargard

Nowy fragment obwodnicy północnej Stargardu otwarty. Kolejne kilometry wygodnej trasy

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Kierowcy w Stargardzie mogą korzystać z kolejnego odcinka obwodnicy północnej. Blisko 600 metrów zupełnie nowej drogi w ciągu ul. Hanzeatyckiej, połączonej z wyremontowanym fragmentem ul. Stralsundzkiej, stworzyło niemal kilometrowy odcinek poprawiający komunikację w tej części miasta.

Dobre wieści przekazał dziś magistrat. Nowa trasa biegnie od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego. Dzięki tej inwestycji połączono następny fragment drogi z już istniejącymi odcinkami. Łącznie mieszkańcy i kierowcy mają już do dyspozycji prawie 3 kilometry nowoczesnej trasy.

Inwestycja została przygotowana nie tylko z myślą o kierowcach. Przy nowej drodze powstały chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz infrastruktura odprowadzająca wodę deszczową. Bezpieczeństwo poprawiają energooszczędne latarnie, a dodatkowe oświetlenie zamontowano w rejonie przejść dla pieszych i tras dla rowerzystów.

Nowy odcinek obwodnicy wzbogaciła także zieleń. Wzdłuż drogi posadzono setki drzew i tysiące innych roślin. Pojawiło się 184 drzew liściastych, 3179 krzewów, 888 bylin oraz około 5000 metrów kwadratowych nowych trawników.

Prace objęły również remont części ul. Polskiej, która bezpośrednio łączy się z powstałą trasą. Całkowita wartość inwestycji przekroczyła 7,15 mln zł. Znaczną część kosztów pokryło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – prawie 4,3 mln zł. Za realizację zadania odpowiadała lokalna firma BUDPAK Paweł Szubert ze Stargardu.

Nowy fragment obwodnicy został połączony z wcześniejszym odcinkiem prowadzącym od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu przy ul. Składowej. W 2023 roku powstała natomiast część od wiaduktu do ul. E. Orzeszkowej.

– Docelowo obwodnica północna ma zostać połączona z odcinkiem realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – W przyszłości trasa usprawni połączenie między drogami krajowymi nr 20 i 10 oraz drogą wojewódzką nr 106 w kierunku Nowogardu.

Rozbudowa obwodnicy północnej to kolejny krok w kierunku poprawy komunikacji w Stargardzie. Nowa droga ma odciążyć istniejące ulice, zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić mieszkańcom oraz kierowcom poruszanie się po mieście.

Fot. i film S. Ler/UM w Stargardzie 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Stargard

Nasze miasto Stargard

Stargard – trzecie miasto w województwie. Stargard jest trzecim, co do wielkości, miastem w Zachodniopomorskiem. Ma 4 810 ha powierzchni.
Stargard

I Marsz Amazonek Stokrotka

Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie   Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie  Ulicami Stargardu przeszedł 7