Strażacy z Dobrzan uratowali łabędzia uwięzionego w betonowym kanale.
We wtorek, 3 lutego, strażacy z Dobrzan zostali zadysponowani do nietypowego, ale pilnego zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło łabędzia, który wpadł do wąskiego kanału pomiędzy dwoma betonowymi upustami i nie był w stanie samodzielnie się wydostać.
Na miejsce, do wsi Bytowo, skierowano zastęp druhów z Dobrzan. Po rozpoznaniu sytuacji ratownicy przystąpili do działań, zachowując szczególną ostrożność, aby nie spłoszyć ani nie zranić ptaka. Ograniczona przestrzeń oraz betonowa konstrukcja kanału znacznie utrudniały akcję, jednak dzięki doświadczeniu i spokojnemu podejściu strażaków udało się bezpiecznie uwolnić łabędzia z pułapki.
To zdarzenie po raz kolejny pokazuje, że strażacy niosą pomoc nie tylko ludziom, ale również zwierzętom, reagując na każde wezwanie wymagające interwencji.
Fot. OSP Dobrzany
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają