Policja zatrzymała sprawcę demolki na stacji benzynowej
14 stycznia 2026
0
Komentarze
1.19K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Funkcjonariusze policji zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który dopuścił się poważnej dewastacji na jednej ze stacji benzynowych.
Do zdarzenia doszło w ogólnodostępnej łazience na stacji benzynowej PKN Orlen we wsi Krąpiel pod Stargardem w sobotni wieczór.
–Dyżurny został powiadomiony o mężczyźnie, który na jednej ze stacji benzynowej demoluje łazienkę – informuje asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Natychmiast na miejsce udał się patrol policji drogówki. Gdy policjanci dotarli na miejsce zatrzymali mężczyznę, który zdemolował pomieszczenie.
Sprawca zniszczył elementy wyposażenia, powodując straty oszacowane na blisko 20 tysięcy złotych. Nie był pijany ani pod wpływem narkotyków.
Mężczyzna spoza powiatu stargardzkiego, został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za który – zgodnie z obowiązującymi przepisami – grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie sprawcy zdecyduje sąd.
Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie. Niszczenie cudzej własności nie jest „aktem buntu” ani chwilową słabością, lecz przestępstwem, które niesie za sobą poważne konsekwencje prawne. Szacunek do wspólnego i prywatnego mienia to obowiązek każdego z nas.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają