Strażacy ze Stargardu i okolic mieli dziś bardzo ciężką noc. Ale też przedpołudnie. Ok. godz. 2.40 do miejscowej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który wybuchł przy ul. Rzeźniczej.
Ogień pojawił się w hali produkcyjno – magazynowej przy Rzeźniczej w nocy z wtorku na środę (4/5 listopada). Na miejsce pojechały jednostki ze Stargardu i okolic, łącznie kilkanaście zastępów, m.in. z Grzędzic i Pęzina.
-Działania prowadzi 12 zastępów PSP i OSP oraz Wojskowa Straż Pożarna z 12. Brygady Zmechanizowanej Stargard – poinformowała rano stargardzka komenda.
– Trwa nadal dogaszanie pożaru hali o pow. 30 na 50 metrów – mówił nam ok. godz. 8 rano mł. bryg. Paweł Różański, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.
Na razie przyczyny pożaru, który objął także dach obiektu, nie są znane. Nikt na szczęście nie ucierpiał. Działania zakończyły się przed godziną 11.
Fot. KP PSP w Stargardzie i OSP Pęzino
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają