Stacja uzdatniania wody przejdzie modernizację. Umowę na wykonanie tych prac spółka Wody Miejskie podpisała z wykonawcą, firmą Hydro-Marko z Jarocina.
–Szykuje się ogromna inwestycja polegająca na przebudowie całego układu technologicznego uzdatniania wody, jej dezynfekcji i tłoczenia do sieci – poinformował dziś Urząd Miejski w Stargardzie.
Zakres robót, które mają rozpocząć się jeszcze w tym roku jest bardzo duży. W pierwszym etapie zaplanowano modernizację układu napowietrzania wody, tzw. komór reakcji, układów filtracji, rurociągów i pompowni głównej. Projekt zakłada też budowę nowego układu dezynfekcji, a także roboty elektryczne oraz montaż automatyki i sterowania. Te ostatnie pozwolą na prawdziwą rewolucję w funkcjonowaniu ujęcia wody w Stargardzie. Pojawią się tam nowoczesne technologie i urządzenia umożliwiające w pełni automatycznie i zdalnie obsługiwać wszystkie zmodernizowane instalacje. W zaplanowanym zakresie inwestycji są też remonty wielu pomieszczeń na terenie ujęcia wody – zarówno w środku, jak i na zewnątrz.
Stacja uzdatniania wody działa w tej samej lokalizacji już od ponad 30 lat. Na przestrzeni 3 dekad realizowano tam wiele mniejszych i większych inwestycji. Modernizacja, która zacznie się w najbliższym czasie będzie jednak nieporównywalnie większa – zarówno jeśli chodzi o zakres prac, jak i ich efekty. Wykonawca ma 2 lata na przeprowadzenie inwestycji. Jej wartość to prawie 23 200 000 zł.
Inf. pras. UM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7