51-latek z 3 promilami tłumaczył, że „chciał tylko przeparkować”
3 listopada 2025
0
Komentarze
574 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali 51-letniego mieszkańca Szczecina, który kierował volkswagenem mimo 3 promili alkoholu w organizmie.
Policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali 51-letniego mieszkańca Szczecina, który prowadził samochód po alkoholu. Mężczyzna wpadł w Stargardzie na parkingu przy ul. Szczecińskiej, gdzie mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena.
– Funkcjonariusze otrzymali wcześniej zgłoszenie, że kierowca tego auta może być nietrzeźwy – przekazała asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podczas interwencji od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol.
Badanie alkomatem wykazało aż 3 promile w jego organizmie. 51-latek próbował tłumaczyć policjantom, że „chciał tylko przeparkować auto”. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy.
Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi do 3 lat więzienia.
Alkohol „za kierownicą” jest przyczyną wielu zdarzeń, w tym tych najbardziej tragicznych, czyli śmiertelnych.
Justyna Siwarska
oficer prasowy KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają