Żłobek w rozbudowie. W Leśnej Polanie będzie o ponad setkę miejsc więcej
21 sierpnia 2025
0
Komentarze
943 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W Stargardzie postępują prace budowlane związane z rozbudową Żłobka Miejskiego Leśna Polana na os. Zachód. Zajrzeliśmy wczoraj na plac budowy.
Na os. Zachód powstaje placówka, w której znajdzie się 116 nowych miejsc dla małych stargardzian. Budowa ruszyła w kwietniu br. Wykonawcą robót jest firma Ebud z Bydgoszczy.
–Wykonane zostały już drewniane wiązary dachowe, jednocześnie trwają prace przy m.in. instalacji ciepłej wody użytkowej i fundamentach łącznika, dzięki któremu będzie można przemieszczać się pomiędzy obiema siedzibami Leśnej Polany – informuje Piotr Styczewski, szef biura prasowego Urzędu Miejskiego w Stargardzie.
Nowy żłobek na os. Zachód będzie miał około 570 metrów kwadratowych powierzchni. Maluchy zyskają też w pełni wyposażony plac zabaw o powierzchni 200 m.kw.
-Po uruchomieniu kolejnego budynku w naszym mieście będziemy mogli zapewnić opiekę 316 dzieciom – dodają urzędnicy.
Obecnie żłobek, który ma też podopiecznych w budynku przy ul. Krasińskiego, ma na stanie łącznie ok. 200 maluchów. Nowo realizowana inwestycja pochłonie prawie 5,5 mln zł.
-Będzie gotowa w przyszłym roku – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu, który wraz z ekipą wizytował wczoraj plac budowy.
Jak poinformowała nas zastępczyni prezydenta, prace toczące się obok obecnej siedziby żłobka nie mają wpływu na funkcjonowanie Leśnej Polany.
– Stara siedziba zostanie połączona z nową łącznikiem – informuje Ewa Sowa.
Więcej informacji o inwestycji żłobkowej na os. Zachód znajdziesz tutaj:
Niżej krótka rolka z placu budowy.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀