Minęło zagrożenie, że Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Stargardzie nie powstanie. A było ono bardzo realne.
Jak poinformował radny powiatowy Mariusz Malec, członek komisji zdrowia, podpisano umowę na budowę ZOL-u. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę na wynik przetargu.
Skargę złożyła firma Częstobud z Częstochowy, która zaoferowała budowę stargardzkiego ZOL-u za 28 mln zł. Przetarg wygrało przedsiębiorstwo Adamietz, ta samo, które zbudowało w mieście amfiteatr. Jego oferta była o 8 mln zł tańsza. Częstochowska firma zaskarżyła wynik przetargu.
Na szczęście Krajowa Izba Odwoławcza jej protest odrzuciła i z firmą Adamietz podpisano umowę na budowę zakładu przy szpitalu.
– W piątek będzie przekazanie placu budowy – informuje Zdzisław Rygiel, przewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego.
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Stargardzie (ZOL) ma świadczyć usługi zdrowotne w zakresie stacjonarnej całodobowej opieki długoterminowej, finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
Całkowity, szacowany koszt inwestycji, która będzie realizowana przy szpitalu przy ul. Wojska Polskiego, to ponad 35 mln zł, w tym 20 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Zakłada się, że w pierwszym, pełnym roku po realizacji inwestycji, szpital w ramach nowo utworzonego ZOL udzieli wsparcia 158 pacjentom.
Ostateczny termin realizacji tej, jakże ważnej dla mieszkańców miasta i powiatu inwestycji, wyznaczono na 30 czerwca 2026 roku.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7