„Kobiety i kwiaty” to tytuł wystawy Danuty Szudzichowskiej, artystki z zamiłowania, budowlańca z zawodu.
Wernisaż wystawy odbył się 15 stycznia w Urzędzie Gminy Stargard. Bohaterkę w wydarzenia z kolorowym wiankiem na głowie, przedstawiła Patrycja Gross, wójt gminy, oficjalnie otwierając ekspozycję „Kobiety i kwiaty”.
Danuta Szudzichowska malarstwem zajmuje się kilkanaście lat. Jest samoukiem. W pracy zawodowej zajmowała się budowlanką. Teraz jest na emeryturze i ma więcej czasu, by oddać się swojej pasji. W twórczości posługuje się wieloma technikami takimi jak: akryl, tusz, farby olejne, pastele i akwarele. Uwielbia malować kwiaty i kobiety, bo uważa, że to połączenie jest najpiękniejsze. Prace Danuty Szudzichowskiej będą eksponowane na II piętrze Urzędu Gminy do 𝟏𝟐 𝐥𝐮𝐭𝐞𝐠𝐨.
Film z wystawy znajdziesz też na naszej stronie w dziale Materiały wideo. Więcej dowiesz się z nagrania:
Zdolności i zamiłowanie do natury odziedziczyłam po mojej mamie
Danuta Szudzichowska
artystka
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀