Zabierzcie stąd tego grata! Straż miejska: musimy trzymać się przepisów
25 sierpnia 2025
0
Komentarze
774 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Wrak samochodu od kilku miesięcy zajmuje miejsce na chodniku przy ul. Północnej w Stargardzie.
Mieszkańcy ulicy Północnej w Stargardzie zgłosili nam sprawę zdewastowanego samochodu, który od maja stoi częściowo na chodniku, częściowo na ulicy.
– Auto jest rozmontowywane na części, ma powybijane szyby – opowiadają. – Wchodzą do niego dzieci. To niebezpieczne! Nie wiemy kto to auto porzucił, ale powinno zostać jak najszybciej stamtąd zabrane.
Stargardzianie z ul. Północnej mówią, że sprawa dwa razy był zgłaszana do straży miejskiej.
Straż Miejska zapewnia, że prowadzi czynności celem usunięcia pojazdu.
– Został ustalony właściciel pojazdu i dostał on nakaz usunięcia go do 29 sierpnia – informuje Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie. – Po tym terminie zlecimy holowanie pojazdu. Na dziś nie mamy jeszcze zwrotki potwierdzającej odebranie nakazu, może został sprzedany bez zgłoszenia w wydziale komunikacji.
Dodaje, że wedle informacji z Centralnej Ewidencji i Kierowców ostatnim właścicielem auta był mieszkaniec Szczecina.
– Mieszkańcy zapewne oczekiwali, że po zgłoszeniu na drugi dzień strażnicy odholują pojazd, ale tak niestety to nie działa – dodaje komendant Dubij. – Przepisy prawa są nieubłagalne.
Jeśli do piątku, właściciel nie zabierze wraku, zostanie on odholowany przez strażników miejskich.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀