Wystawa o festiwalu Soni Spatium w parku Chrobrego
17 września 2025
0
Komentarze
678 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W parku Chrobrego oglądać można nową wystawę. Na 14 planszach są zdjęcia poświęcone festiwalowi Soni Spatium.
Otwarcie wystawy było pierwszym elementem tegorocznej edycji festiwalu, którego organizatorem jest Fundacja Camerata Stargard. Od 15 września w parku Chrobrego oglądać można wystawę fotograficzną poświęconą festiwalowi. Jednym z autorów prezentowanych tam zdjęć jest Roman Budzowski.
– Dobierając zdjęcia do wystawy starałem się pokazać nie tylko wykonawców, ale też stworzyć opowieść o festiwalu – komentuje Roman Budzowski. – Bo festiwal to nie tylko trzy dni koncertowe, to również próby, spotkania, wykłady czy koncerty poza Stargardem.
Na wystawie są też zdjęcia wykonane przez Tadeusza Surmę, Dariusza Górskiego oraz ś.p Andrzeja Wontora.
15 września uczczono też pamięć Grzegorza Konopczyńskiego, muzyka, wieloletniego dyrektora stargardzkiej szkoły muzycznej, twórcy Orkiestry Camerata Stargard, pomysłodawcy festiwalu SONI SPATIUM oraz Marka Jasińskiego, wybitnego kompozytora, głównie muzyki sakralnej, nauczyciela stargardzkiej szkoły muzycznej. Na ich grobach złożono kwiaty i zapalono znicze.
Szczegółowy program Soni Spatium znajdziesz tutaj:
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀