Wandale dobrali się do tablic informacyjnych zamontowanych na terenie stargardzkiego pumptrucku w Stargardzie.
O akcie wandalizmu poinformował nas czytelnik.
-Najpierw te tablice były zdeptane butami – mówi internauta.– Wtedy jeszcze stały. Potem ktoś wykręcił śruby mocujące. A następnie, tablicę wyłamał. Tam są kamery, zarządca powinien sprawdzić kto dokonał tych zniszczeń, ustalić go i ukarać!
O sprawę pytaliśmy Straż Miejską w Stargardzie.
-Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie – odpowiada Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie. -Kamery nie są nasze. Myślę, że zarządca powinien zgłosić dewastacje na KPP z zabezpieczonym nagraniem.
Zarządcą pumptracku jest Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie. Mimo wysłanych pytań i otrzymanych zapewnień, że pracownik oddzwoni, dotąd nie uzyskaliśmy informacji o dokonanych tam zniszczeniach i losie tablic.
Przypominamy nieśmiało, ze zgodnie z Prawem Prasowym (oraz ustawą o dostępie do informacji publicznej), podmioty publiczne mają obowiązek udzielić odpowiedzi na zapytanie prasowe bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od złożenia wniosku.
Cierpliwie czekamy na wyjaśnienia.
Aktualizacja 16 stycznia godz. 9.30:
-Uprzejmie informuję, że wszelkie przejawy wandalizmu na mieniu miejskim, w tym uszkodzenia regulaminu toru rowerowego, są zgłaszane do straży miejskiej i policji – poinformowała Marta Farbotko – Stachera z ZUK.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀