Po Ławce Niepodległości w Ińsku, zamontowanej przy rondzie w 2018 r., została kupka gruzu.
Część mieszkańców i radnych jest tym faktem zbulwersowana.
– Burmistrz zrobiła to bez żadnej konsultacji z nami! – mówią radni.
Multimedialne Ławki Niepodległości to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej. Upamiętniają stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na każdej, a stanęły 143 takie ławki w różnych miejscach w Polsce, umieszczono inskrypcję o treści: „Ławka niepodległości, pamięci wybitnych patriotów, dowódców i mężów stanu oraz czynu zbrojnego żołnierza polskiego, w stulecie odzyskania niepodległości”. Ta z Ińska już została rozebrana. Dlaczego?
Czekamy na odpowiedź burmistrz Ińska Ewy Szkołut.
Aktualizacja 10 kwietnia godz. 16:
Stanowisko, które ukazało się na stronie gminy Ińsko:
W związku z informacjami docierającymi do Urzędu Miasta i Gminy w Ińsku w sprawie usunięcia Ławki Niepodległości informuję, że decyzja o jej usunięciu została podjęta ze względu na zły stan techniczny. W Ławce Niepodległości zniszczone były osłony elementów elektrycznych, które stanowiły potencjalne zagrożenie. Ponadto nie funkcjonowały elementy infrastruktury multimedialnej i oświetleniowej. Ławka Niepodległości posiadała również zewnętrzne uszkodzenia bryły, w tym siedziska. Ławka Niepodległości nie miała statusu pomnika, a jej usadowienie nie było następstwem uchwały Rady Miejskiej w Ińsku. Podjęto decyzję o rewitalizacji skweru przy Rondzie Niepodległości, która jest w trakcie realizacji.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni