Uczniowie i mieszkańcy zagrają w lepszych warunkach
9 listopada 2025
0
Komentarze
906 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie przeszło kompleksową modernizację.
Wymieniono nawierzchnię z trawy syntetycznej, naprawiono podbudowę oraz zamontowano nowe siatki, piłkochwyty i bramki. Dzięki temu uczniowie „trójki” oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu w znacznie bardziej komfortowych i bezpiecznych warunkach.
Zakres inwestycji objął również montaż energooszczędnego oświetlenia, które umożliwi korzystanie z boiska także po zmroku. Modernizacja to nie tylko prace na głównym boisku, w jej ramach powstał również plac zabaw o charakterze sprawnościowym, a nawierzchnia na sąsiednim boisku przy Orliku została dokładnie oczyszczona.
Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł prawie 770 tysięcy złotych, z czego aż 680 tysięcy złotych to dofinansowanie pozyskane przez miasto z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Dzięki tej inwestycji boisko przy SP nr 3 stało się nowoczesnym, bezpiecznym i przyjaznym miejscem do aktywnego spędzania czasu zarówno dla młodych sportowców, jak i wszystkich mieszkańców okolicy.
Fot. UM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7