Szpital kupi nowy sprzęt: tomograf, USG, KTG, bieżnię rehabilitacyjną i inne urządzenia medyczne
23 lipca 2025
0
Komentarze
827 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Ponad 1,8 miliona złotych z Unii Europejskiej dostanie szpital przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie.
–Pieniądze zostaną na poprawę jakości i dostępności do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz opieki jednego dnia realizowanej przez SPWZOZ w Stargardzie – poinformował powiat stargardzki.
Projekt złożony przez stargardzki szpital znalazł się na pierwszym miejscu listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach Działania 5.9 Dostępne i efektywne usługi zdrowotne, z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.
W ramach projektu kupione zostaną nowe urządzenia medyczne, które trafią do 11 poradni i pracowni specjalistycznych. W tym znajda się m.in. nowoczesne USG, tomograf optyczny OCT, aparat EKG, bieżnia rehabilitacyjna. Poradnie wyposażone zostaną także w kozetki lekarskie i inny niezbędny sprzęt. Planowane są też, w ramach przyznanej kwoty, remonty szpitalnych pomieszczeń i korytarzy poradni i pracowni ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz szkolenia dla personelu.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7