To dobra wiadomość dla artystów związanych ze Stargardem. Miasto uruchamia otwarty konkurs ofert, w ramach którego łącznie 100 000 zł trafi do lokalnych twórców oraz osób posiadających tytuł Ambasadora Kultury Stargardu.
Dzięki przyznanym środkom będą oni mogli zrealizować swoje kolejne artystyczne pomysły i zaprezentować efekty swojej pracy mieszkańcom.
Wsparcie zostało podzielone na dwa specjalne programy. Pierwszy z nich – „Stąd jestem!” – skierowany jest do osób wyróżnionych tytułem Ambasadora Kultury Stargardu. Drugi program – „Tu tworzę!” – ma pomóc artystom rozwijać lokalną twórczość i realizować projekty związane z miastem.
Zwycięskie propozycje zostaną zrealizowane w Stargardzie lub zaprezentowane. To szansa dla twórców, aby nie tylko rozwijać swoje pasje, ale również wzbogacić kulturalną ofertę miasta i podzielić się swoją sztuką z mieszkańcami.
Artyści mogą zgłaszać więcej niż jeden projekt. Na składanie ofert jest czas do 2 lipca (czwartek). Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółami konkursu oraz przygotowania własnych propozycji.
Pierwsze efekty dofinansowanych działań mieszkańcy powinni zobaczyć jeszcze w tym roku. Szczegóły tutaj:
zdj. Mateusz Kuchta
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀