Waleczne Stokrotki, stargardzianki, które walczą z rakiem piersi spotkały się na miłej uroczystości w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej.
Stargardzkie amazonki świętowały, 21 maja, „Roczki”. Co roku obchodzą tę wyjątkową uroczystość. Ma ona na celu uczczenie kolejnego roku walki pań z ciężką chorobą, jaką jest rak piersi. To czas refleksji, rozmów, ale też wspólnej zabawy i celebracji życia. Stokrotki spotykają się rokrocznie, by świętować kolejne zwycięstwa, by dzielić się swoimi historiami, by cieszyć się wspólnym czasem.
– Każda edycja „Roczków” pozostawia w nas niezapomniane wspomnienia i jeszcze bardziej zacieśnia więzi między nami – mówią Bożena Świątczak, prezes stargardzkich Stokrotek i Wioletta Grubba, jej zastępczyni. – To taki czas triumfu nad przeciwnościami losu.
Niektóre panie mają za sobą nawet ponad 25 walki z rakiem, kilka choruje od roku.
– Razem jest nam łatwiej – mówiły nam wczoraj stargardzkie amazonki. – Wspieramy się, pomagamy sobie. Ta wspólnota daje nam siłę, by się nie poddawać i mimo choroby, dalej cieszyć się życiem.
Uroczystość w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie uświetnili uczniowie stargardzkich szkół muzycznych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.
Zobacz skrót filmowy (niżej) z tej wzruszającej uroczystości pań, które mają za sobą trudne, pełne niepewności lata, zwieńczone zwycięstwem nad chorobą.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7