Policjanci zatrzymali w Ińsku motocyklistę. Zanim wsiadł, brał narkotyki
24 września 2025
0
Komentarze
758 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Przed sądem stanie 38-letni motocyklista, który kierował pod wpływem narkotyków. Jego jazda zwróciła uwagę policjantów z Posterunku Policji w Ińsku.
Policjanci z Ińska podczas patrolu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli motocyklistę. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wyszło bez zarzutów.
– Ale jego nerwowe zachowanie wzbudziło niepokój funkcjonariuszy – informuje mł. asp. Ewa Majdzińska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Jak się okazało, badanie narkotesterem wykazało, że kierujący był pod wpływem środków niedozwolonych. Za swoje czyny przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem.
Jak informuje policja, wszystkie narkotyki zakłócają pracę zmysłów i wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Prowadzenie po ich zażyciu wiąże się z takimi samymi konsekwencjami jak po spożyciu alkoholu.
KPP Stargard:
Prowadzenie wymaga nie tylko zdrowych rąk, nóg i oczu, ale przede wszystkim sprawnie funkcjonującego mózgu, który odpowiada za kontrolę i koordynację wszystkich naszych działań. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach otoczenia. Narkotyki, zaburzają tę sprawność, co w konsekwencji może prowadzić do tragicznych skutków.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni