Nocne zatrzymanie w Dolicach. Ponad 2 promile za kierownicą
9 lutego 2026
0
Komentarze
789 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Policjanci zatrzymali w nocy nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód osobowy mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Do interwencji doszło na terenie Dolic.
Około godziny 01:10 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dolicach, patrolujący teren powiatu stargardzkiego, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy poruszający się po jednej z lokalnych dróg w miejscowości Dolice.
-Już w trakcie rozmowy z kierującym policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik stargardzkiej policji. – W związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przeprowadzono badanie alkomatem. Wynik nie pozostawiał wątpliwości — kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Mężczyźnie natychmiast zatrzymano prawo jazdy. Następnie został on przewieziony do jednostki policji, gdzie wykonano dalsze czynności procesowe. Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.
Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi śmiertelne zagrożenie — nie tylko dla kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni