Ogrodzenie runęło na cmentarzu przy ul. Lotników w Kluczewie.
Na zdjęciach przysłanych nam dziś przez Czytelnika widać, że na skutek zawalenia się ściany muru, doszło do uszkodzenia nagrobka. Zniszczeń może być więcej.
-Możliwe, że ktoś wjechał tam w betonowe ogrodzenie autem – mówi internauta, który przysłał nam zdjęcia z miejsca zdarzenia.
Jak informuje nas pan Piotr, na szkody na nekropolii przy Lotników w Stargardzie natknął się podczas dzisiejszego spaceru.
-Nie wiadomo kiedy to się stało, ale na pewno nie dzisiejszej nocy, może ktoś rozpozna grób, przesyłam zdjęcia – napisał do nas Czytelnik.
Sprawę niezwłocznie zgłosiliśmy urzędnikom Urzędu Miejskiego w Stargardzie.
-Uszkodzone ogrodzenie będzie zabezpieczone, a nowe zostanie postawione możliwie jak najszybciej – informuje Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. – Zarządca cmentarza skontaktuje się z właścicielem uszkodzonego nagrobka.
Pytania o możliwą kolizję samochodową w tym miejscu wysłaliśmy też do rzecznika stargardzkiej policji.
-Nie mieliśmy w tej sprawie żadnego zgłoszenia – mówi Wojciech Jędrych z KPP Stargard.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀