Gmina Marianowo szuka funduszy na nową remizę w Dzwonowie
5 września 2025
0
Komentarze
962 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Strażacy-ochotnicy z Dzwonowa (gm. Marianowo, pow. stargardzki) od lat marzą o lepszych warunkach do działania. Obecnie mają do dyspozycji jedynie ciasny garaż, w którym mieści się wyłącznie samochód strażacki.
Brakuje im miejsca na spotkania i szkolenia, a także podstawowych udogodnień, bo nie mają nawet własnej toalety, korzystają więc z pomieszczeń świetlicy wiejskiej.
Obecna siedziba OSP znajduje się w dawnym magazynie sklepowym. To jednocześnie budynek świetlicy, z którego korzystają dwa koła gospodyń wiejskich, sołtys oraz rada sołecka. Strażacy – w sumie 23 druhów – nie mają więc swojego kąta.
Sytuacja może się jednak zmienić. Gmina Marianowo planuje budowę boksu garażowego z pomieszczeniem socjalno-biurowym o powierzchni ponad 80 m², zlokalizowanego tuż przy świetlicy. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa jest już niemal gotowa, a pod koniec czerwca samorząd uzyskał pozwolenie na budowę. Problemem pozostają jednak finanse – inwestycja kosztować ma ponad 700 tys. zł, a w budżecie gminy takich środków brakuje.
– Czekamy na ogłoszenie naborów wniosków o dofinansowanie – mówi Mateusz Ruciński, wójt Marianowa. – Dokumentacja jest przygotowana, będziemy starali się pozyskać fundusze zewnętrzne, by poprawić warunki dla strażaków z Dzwonowa.
Równolegle gmina realizuje już inną, dużą inwestycję. To budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Marianowie. Zadanie współfinansowane jest z Polskiego Ładu. Nowy obiekt ma być gotowy do końca sierpnia przyszłego roku.
Niżej wizualizacja nowej remizy w Dzwonowie.
Szukamy funduszy na nową remizę
Mateusz Ruciński
wójt gm. Marianowo
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni