Akcja kibiców Pogoni w centrum Stargardu. Hołd dla powstańców
1 sierpnia 2025
0
Komentarze
770 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Fot. internauta Wojtek.
Kibice Pogoni uczcili godzinę „W” w Stargardzie.
1 sierpnia punktualnie o godzinie 17 w symboliczną godzinę „W” – w centrum Stargardu rozbrzmiały syreny. To właśnie wtedy, 81 lat temu, wybuchło Powstanie Warszawskie – jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W hołdzie bohaterom tamtych dni, kibice Pogoni Stargard zorganizowali wyjątkową akcję upamiętniającą ich odwagę i poświęcenie.
W samym sercu miasta zebrała się grupa kibiców, którzy przygotowali oprawę godną tej rocznicy. Gdy wybiła 17:00, odpalili race, tworząc widowiskowy, ale zarazem pełen powagi i symboliki spektakl świetlny. Czerwony dym i ogień rac rozświetliły ulice, a w powietrzu uniosła się atmosfera zadumy i szacunku.
Nie była to jednak tylko manifestacja kibicowskiej pasji – to przede wszystkim gest pamięci i hołdu dla tych, którzy walczyli o wolność stolicy i całego kraju. Kibice Pogoni kolejny raz pokazali, że pamięć o historii i patriotyzm są głęboko zakorzenione w ich środowisku.
Wśród uczestników nie zabrakło biało-czerwonych flag, opasek z symbolem Polski Walczącej oraz transparentów przypominających o bohaterstwie powstańców. Akcja przebiegła spokojnie i z zachowaniem powagi chwili. Wielu mieszkańców Stargardu przyłączyło się do wspólnego oddania czci.
To nie pierwszy raz, gdy kibice Pogoni Stargard angażują się w upamiętnianie ważnych rocznic historycznych. Ich działania to dowód na to, że stadionowy duch może iść w parze z głębokim patriotyzmem i troską o pamięć narodową.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7