Po serii odejść, jaka została zakomunikowana niedługo po zakończeniu poprzedniego sezonu ligowego, Błękitni wzięli się za uzupełnianie braków i ogłosili nowo pozyskanych piłkarzy.
Dwie z trzech twarzy są znane stargardzkim kibicom Błękitnych. Zarówno Dominik Lis, jak i Błażej Starzycki grali bowiem w przeszłości w biało-niebieskiej ekipie.
Dominik reprezentował barwy Błękitnych w latach 2019-2023, gdzie, co prawda częściej występował w jej rezerwach. Ale i w pierwszym zespole, na poziomie trzeciej ligi zagrał dziesięć razy.
Do Stargardu przychodzi z Chemika Police na zasadzie dwuletniego kontraktu.
Błażej również trafia, a raczej wraca do Błękitnych z Chemika Police. W sumie zawodnik ten nie tak dawno biegał przy Ceglanej, bo w sezonie 2024/2025, a wcześniej w sezonach 2018/19 i 2020/21.
Na pozyskanie go z pewnością wpływ miała jego doskonała skuteczność w drużynie czwartoligowej, dla której strzelił aż dwadzieścia dwie bramki.
Zupełnie nową twarzą jest natomiast Michał Graczyk. Środkowy pomocnik przenosi się do Błękitnych od ligowego sąsiada, a mianowicie Floty Świnoujście.
Pewne jest też pozostanie w zespole biało-niebieskich Nataniela Wybrańca i Wojciecha Fadeckiego.
A o to, czego należy oczekiwać i czego można się spodziewać po nowych piłkarzach zapytaliśmy drugiego trenera, Rafała Piotrowskiego:
– Po nowych zawodnikach zdecydowanie możemy się spodziewać dużej jakości i profesjonalnego podejścia. Myślę, że Dominika oraz Błażeja kibicom w Stargardzie nie trzeba przedstawiać. Bardzo udany zeszły sezon w ich wykonaniu pokazał, jak dużą wartością dodaną mogą być w zespole. Michał natomiast to zawodnik z ogromnym doświadczeniem boiskowym. Wierzymy, że jego jakość i wspomniane doświadczenie będą kluczowe w ważnych momentach sezonu. Trzeba też nawiązać do Nataniela, który pod koniec ubiegłego sezonu pomógł mocno zespołowi w trudnym momencie. Jesteśmy pewni, że będzie ważną częścią naszej defensywy.
fot.FB Błękitni


