Mieszkańcy znaleźli sposób na brak ławki na przystanku. MPK zapowiada rozwiązanie problemu
23 czerwca 2026
0
Komentarze
701 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Brak miejsca do siedzenia podczas oczekiwania na autobus odczuwali seniorzy, osoby mające problemy z poruszaniem się oraz działkowcy korzystający z linii „Ogrody”. Znaleźli tymczasowe rozwiązanie, ale przewoźnik obiecuje docelowo rozwiązać problem.
Sytuacja trwała już od dłuższego czasu. Aby poradzić sobie z brakiem siedziska pasażerowie sami ustawili przy przystanku plastikowe krzesełka. Bo dla niektórych nawet krótki czas spędzony na stojąco mógł być problemem.
– To przykre, że mieszkańcy musieli sami szukać rozwiązania, zamiast korzystać z miejsca przygotowanego przez odpowiednie służby – zwrócił uwagę jeden z Czytelników, który przysłał nam zdjęcie przystanku.
Sprawę zgłosiliśmy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Przewoźnik zapowiedział, że problem zostanie rozwiązany, a przy przystanku pojawi się nowa ławka.
– Rozumiemy potrzeby osób korzystających z tego przystanku. Chcemy poprawiać komfort podróży mieszkańców oraz działkowców, którzy regularnie korzystają z tej trasy – poinformował Michał Padiasek, zastępca kierownika działu serwisu w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Stargardzie.
Choć montaż ławki może wydawać się niewielką zmianą, dla wielu pasażerów będzie to istotne udogodnienie. Szczególnie dla tych, którzy każdego dnia korzystają z komunikacji miejskiej i potrzebują chwili odpoczynku podczas oczekiwania na autobus.
Fot. Czytelnik
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀