PGE Spójnia Stargard. Walczą o trzeci stopnień podium
16 maja 2026
0
Komentarze
2.47K wyświetleń
Marcin Kaczan
About Author
Podopieczni Marka Popiołka odpadli z walki o awans do ekstraklasy na etapie półfinałów. Pozostała im walka o trzecie miejsce na koniec sezonu. Pierwszy mecz wygrali.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wypracowali niewielką przewagę, ale z czasem wzrosła ona do trzynastu punktów. Pod koniec pierwszej kwarty spadła jednak do dziewięciu.
W drugiej odsłonie miejscowi ponownie zaczęli się oddalać. Kiedy różnica sięgnęła poziomu czternastu oczek, Spójnia zaliczyła punktową serię. Najpierw zbliżyła się na siedem oczek, później całkowicie odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie, aby ostatecznie parkiet opuszczać przy remisie 47:47.
Po zmianie stron jako pierwsi trafili gospodarze, ale stargardzki zespół odpowiedział. Trzecia kwarta minęła pod znakiem delikatnej przewagi podopiecznych Marka Popiołka. Trzykrotnie pojawił się też remis, którym zresztą zakończyła się ta część meczu.
W ostatniej odsłonie przez sześć minut prowadzili miejscowi. Sytuacja uległa jednak zmianie, a decydująca okazała się ostatnia minuta, w której punktowała tylko Spójnia.
Podopieczni Marka Popiołka wygrali 102:94 i teraz wystarczy postawić kropkę nad „i” w spotkaniu u siebie. To w kolejną sobotę (23.05). Początek o godz.16.
fot.FB Spójnia
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀