Powiat

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Chociwlu (galeria, film)

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Dziś w Chociwlu, pow. stargardzki, świętowali strażacy ze Stargardu i okolic. Z okazji Dnia Strażaka odbyły się tam msza, uroczysty apel i piknik przy hali widowiskowej. 

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Chociwlu rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w tamtejszym kościele, po której uczestnicy przeszli na pobliski plac na oficjalny apel. W wydarzeniu udział wzięli strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, ich rodziny, lokalni samorządowcy oraz goście.

Dowódcą uroczystości był mł. bryg. Michał Smela, który najpierw złożył meldunek st. bryg. Markowi Michalakowi, zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Podniesiono na maszt flagę narodową, odśpiewano hymn państwowy.  

Bryg. Sylwia Formela, komendant Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie, złożyła strażakom życzenia z okazji ich święta oraz podsumowała działalność jednostek w minionym roku. Podkreślała zaangażowanie funkcjonariuszy i druhów w zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

-Życzę wam bezpiecznych powrotów z działań, dobrych decyzji podejmowanych  pod presją czasu i satysfakcji z dobrze wykonywanej służby – mówiła komendant KP PSP w Stargardzie. 

Życzenia składali strażakom także st. bryg. Marek Michalak, Stanisław Kopeć, członek honorowy Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych, Marek Stankiewicz, wicestarosta i Stanisław Szymczak, burmistrz Chociwla, który w tym roku był gospodarzem obchodów. 

Jednym z najważniejszych punktów obchodów było wręczenie odznaczeń, awansów i wyróżnień.

Trzech strażaków otrzymało srebrne odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Odebrali je: Michał Smela, Paweł Krzosek i Adam Kałuziak.

Mateusz Lidwin, Mariusz Dudojć, Rafał Kaczmarek, Tomasz Nowicki i Krzysztof Flejterski dostali odznaki brązowe. 

Wręczono także Odznakę św. Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej”. Odebrał ją druh Krzysztof Kardasiewicz z OSP Dobrzany. 

Złote medale „Za zasługi dla pożarnictwa” odebrali: Adam Głowacki z OSP Suchań, Bartosz Kardasiewicz z OSP Dobrzany, Artur Siemiński z OSP Dobrzany i Mariusz Ziomek z OSP Brudzewice.

Medale srebrne otrzymali: Paweł Bajda z OSP Długie, Karol Henger z OSP Suchań, Oskar Kardasiewicz, Wojciech Kardasiewicz, Szymon Szalewicz – cała trójka z OSP Dobrzany, Wojciech Majsakowski z OSP Długie, Kamil Ważny z OSP Suchań, oraz jego koledzy z jednostki Marika Głowacka i Dawid Żuk.

Medale brązowe odebrali: Konrad Kawa z OSP Suchań, Daniel Lesner z OSP Grzędzice, Marek Miazga z OSP Dobrzany, Daniel Pietz z OSP Suchań, Dominik Niedźwiecki z OSP Grzędzice i Maciej Stankiewicz z OSP Dobrzany. 

Natomiast odznaki odebrali: Marek Kałuziakz OSP Żarowo, Stanisław Ważny z OSP Suchań, Józef Szczypółkowski z OSP Dobrzany, Józef Kardasiewicz z OSP Dobrzany, Marian Florczak z OSP Ińsko, Adam Węgrzyn z OSP Wapnica, Grzegorz Natywa z OSP Stara Dąbrowa, Piotr Halko z OSP Dzwonowo, Wiesław Kaciupa z OSP Gogolewo, Jan Witkowski z OSP Długie i Krzysztof Kardasiewicz z OSP Dobrzany.  

Natomiast na odznaki wzorowego strażaka zasłużyli Adam Dulęba z OSP Grzędzice i Paweł Szuryga z OSP Dzwonowo.  

Szczególne wyróżnienie otrzymali Damian Bielicki i Jacek Mijewski, obaj z KP PSP w Stargardzie, którym wręczono medale 30-lecia działalności Związku Zawodowego Strażaków Florian. Podczas uroczystości wyróżniającym się w służbie strażakom nadano również wyższe stopnie służbowe. A nagrodę finansową za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymał asp. Tomasz Osajda. 

Uroczystość umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łobza pod kierunkiem Mirosława Wesołowskiego (na zdj. niżej). 

W trakcie apelu odbyło się także oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Długie. Kluczyki do nowego pojazdu wręczyli przedstawicielom jednostki OSP Jacek Liwak, przedstawiciel prezesa Wojewódzkie Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w szczecinie , Marek Stankiewicz, wicestarosta stargardzki oraz Stanisław Szymczak, burmistrz Chociwla (zdj. niżej). 

Po oficjalnych przemówieniach i zakończeniu części oficjalnej uczestnicy apelu spotkali się na pikniku, który był okazją do integracji oraz wspólnego świętowania strażackiego święta z bliskimi ratowników. 

Relację filmową z obchodów z 16 maja znajdziesz w dziale Materiały Wideo na stronie głównej. 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Powiat

Kolej wprowadza korektę rozkładów jazdy

9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni
Powiat

Pieniądze na place zabaw w Ińsku i Starej Dąbrowie

Gminy Ińsko i Stara Dąbrowa otrzymają dofinansowanie na budowę placów zabaw przy żłobkach. Dofinansowanie można było otrzymać na przebudowę lub