Policjanci ze Stargardu najlepsi w ratownictwie. Powalczą o krajowy triumf
13 maja 2026
0
Komentarze
2.23K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Funkcjonariusze ze Stargardu odnieśli duży sukces podczas wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Rywalizacja odbyła się 12 maja w siedzibie Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W zawodach zmierzyło się 19 dwuosobowych patroli reprezentujących jednostki policji z całego województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi umiejętnościami związanymi z ratownictwem oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Najlepszy wynik osiągnęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, którzy nie dali szans konkurencji i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Dzięki zwycięstwu będą reprezentować województwo zachodniopomorskie podczas ogólnopolskiego finału.
Finałowe zmagania odbędą się 8 – 12 czerwca w Szkole Policji w Słupsku. To właśnie tam spotkają się najlepsi policyjni ratownicy z całego kraju, by walczyć o tytuł mistrzowski.
Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że zwycięscy funkcjonariusze na co dzień pełnią służbę w Zespole Przewodników Psów Służbowych stargardzkiej komendy. Ich sukces pokazuje, że policyjna służba wymaga nie tylko odwagi i zaangażowania, ale również wysokich kompetencji w zakresie ratowania ludzkiego życia.
Mieszkańcy Stargardu mogą być dumni ze swoich funkcjonariuszy, którzy już w czerwcu będą reprezentować region na arenie ogólnopolskiej.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7