Nowe drzewo w Parku 3 Maja. Ambrowiec symbolem empatii i wsparcia
8 kwietnia 2026
0
Komentarze
1.34K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W Parku 3 Maja w Stargardzie pojawiło się nowe drzewo. Ma nie tylko ozdabiać przestrzeń, ale również przypominać o ważnych wartościach.
To ambrowiec amerykański, efektowne drzewo liściaste, które w przyszłości może osiągnąć nawet 15 metrów wysokości.
Roślina została posadzona z inicjatywy Zespołu Doradczego ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Pomysłodawcą całej akcji był Artur Puszkarek. Nowe drzewo ma symboliczne znaczenie, bo nawiązuje do działalności zespołu oraz przypomina o potrzebie empatii, zrozumienia i wsparcia dla mieszkańców z niepełnosprawnościami.
Młody ambrowiec można znaleźć przy jednej z alejek w Parku 3 Maja, od strony Zespołu Szkół nr 1. Z czasem drzewo stanie się charakterystycznym elementem tej części parku.
Zespół Doradczy ds. Osób z Niepełnosprawnościami działa w Stargardzie od 2020 roku. Jego członkowie angażują się w działania na rzecz mieszkańców o szczególnych potrzebach. Inicjują rozwiązania poprawiające dostępność i komfort życia, a także opiniują oraz doradzają w zakresie rozwijania systemu wsparcia i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami.
Posadzenie ambrowca to nie tylko symboliczny gest, ale także wyraz troski o budowanie miasta bardziej otwartego i przyjaznego dla wszystkich mieszkańców.
Zdj. UM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7