Stargardzki żołnierz lekko ranny po wybuchu miny w Libanie
30 marca 2026
0
Komentarze
573 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Polski żołnierz służący w misji ONZ w Libanie odniósł lekkie obrażenia po wybuchu miny pułapki. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 13.10 podczas przejazdu patrolu Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL z posterunku do bazy.
Jak poinformował wicepremier i minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz, mina eksplodowała w pobliżu jednego z wojskowych pojazdów HMMWV. Ranny żołnierz doznał niewielkich obrażeń głowy, które nie zagrażają jego życiu.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że poszkodowany został szybko przetransportowany do bazy, gdzie otrzymuje specjalistyczną pomoc medyczną. Rodzina żołnierza została poinformowana o zdarzeniu, a wszyscy uczestnicy patrolu objęci wsparciem psychologicznym.
Ranny żołnierz jest podoficerem z 12. Brygady Zmechanizowanej, której żołnierze stanowią trzon polskiego kontyngentu w misji ONZ w Liban. Polski kontyngent działa tam od 2019 roku, realizując zadania związane z ochroną ludności cywilnej i monitorowaniem granicy libańsko-izraelskiej.
-Pochodzi ze Stargardu – usłyszeliśmy ze strony środowiska wojskowego. – Nic mu nie jest. Został lekko porysowany kamykami.
Źródło PAP
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7