Lekcja bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczyli się, jak przygotować się na sytuacje kryzysowe
13 marca 2026
0
Komentarze
767 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W starostwie odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla mieszkańców, którą poprowadził Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski. Będą prowadzone kolejne.
Spotkanie w starostwie miało na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie reagowania na różnego rodzaju zagrożenia i sytuacje kryzysowe.
Podczas pierwszej lekcji bezpieczeństwa, a będą kolejne, wojewoda mówił o możliwych zagrożeniach, które mogą wystąpić w przyszłości, a także o systemach ostrzegania i alertach, które informują mieszkańców o niebezpieczeństwie. Wyjaśniał również, jak należy przygotować się do ewentualnej ewakuacji z miejsca zamieszkania do miejsc ukrycia lub schronów.
Jednym z ważnych elementów szkolenia było pokazanie, jak prawidłowo przygotować plecak ewakuacyjny. Wojewoda zaprezentował, jakie podstawowe rzeczy powinny się w nim znaleźć, aby w razie nagłej potrzeby szybko opuścić dom i zapewnić sobie bezpieczeństwo.
W drugiej części spotkania bryg. Sylwia Formela, komendant Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, zaprezentowała działanie aplikacji Gdzie się ukryć. Dzięki niej użytkownicy mogą sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe miejsca schronienia w sytuacjach zagrożenia.
Podobna lekcja bezpieczeństwa była też w II LO. Lekcje z zakresu ochrony ludności wojewodowie mają prowadzić we wszystkich powiatach do połowy czerwca.
Ich celem jest przygotowanie zarówno młodzieży, jak i dorosłych do właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
Niżej filmy:
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀