3 lata więzienia za podpalenie radiowozu i atak na policjantów
10 marca 2026
0
Komentarze
762 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Sąd Rejonowy w Stargardzie wydał wyrok w sprawie 34-letniej Sandry K., która odpowiadała za podpalenie policyjnego radiowozu, kradzież jego wyposażenia oraz agresywne zachowanie wobec funkcjonariuszy. Kobieta została skazana na 3 lata pozbawienia wolności. Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne.
Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 sierpnia 2025 roku przed komisariatem policji w Lipianach. Według ustaleń śledczych, kobieta najpierw wykorzystała fakt, że radiowóz był niezabezpieczony i zabrała z niego służbowe przedmioty. Następnie podpaliła pojazd.
Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenił. Ogień objął nie tylko samochód policyjny, który został całkowicie zniszczony, ale także uszkodził frontową elewację budynku komisariatu.
Po zatrzymaniu Sandra K. zachowywała się agresywnie wobec interweniujących policjantów. Jak ustalono, kierowała wobec nich groźby, znieważała funkcjonariuszy oraz naruszyła ich nietykalność cielesną. W trakcie interwencji pogryzła jedną z policjantek.
W trakcie procesu kobieta przyznała się jedynie do podpalenia radiowozu. Z ustaleń śledztwa wynika również, że w chwili zdarzenia była pod wpływem substancji psychotropowych. Sandra K. była już wcześniej dwukrotnie karana przez sąd.
Źródło TVP Szczecin
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają