Dziś rano przy ul. Światopełka w Stargardzie wybuchł pożar. Niestety jest ofiara śmiertelna.
Nie żyje lokator mieszkania na I piętrze budynku przy ul. Światopełka 3 a w Stargardzie. Jego ciało znaleźli strażacy wezwani w piątek rano do pożaru w tym budynku.
-Otrzymaliśmy wezwanie o godz. 9.42 – informuje mł. bryg. Paweł Różański, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Na miejsce pojechały trzy strażackie zastępy z JRG Stargard i samochód operacyjny. Niestety, w mieszkaniu znaleziono ciało mężczyzny.
Ofiara to ok. 70-letni mężczyzna.
Strażacy ewakuowali lokatorów z mieszkania socjalnego na parterze budynku, bo strop (na zdj. z prawej i na dole) groził zawaleniem.
– Jest uszkodzony strop, mógł zagrażać zawaleniem – dodaje Różański.
Jak się dowiedzieliśmy lokatorzy, zostaną przeniesieni do dwupokojowego lokalu mieszkalnego na wyższej kondygnacji. Blok należy do zasobów miasta.
Strażacy zakończyli działania przy Światopełka przed godz. 12.
Fot. Stoją Stargard/internauta
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają