Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda mężczyzny, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość.
Policjanci ze stargardzkiej grupy SPEED, podczas działań kontrolno-pomiarowych, zatrzymali kolejne prawo jazdy. Pirata zatrzymali na ul. Spokojnej w Stargardzie.
-Tym razem mieszkaniec powiatu stargardzkiego w obszarze zabudowanym pędził Audi z prędkością 109 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – informuje post. Klaudia Aleksa, p.o. rzecznika prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie. – Za to wykroczenie kierujący został ukarany także mandatem w wysokości 1500zł i otrzymał 13 punktów karnych.
Dodaje z ubolewaniem, że ograniczenia prędkości nadal bywają przez kierujących ignorowane.
-Często tłumaczone są pośpiechem, rutyną, a nawet chęcią zaimponowania innym – wylicza. – Tymczasem każde przekroczenie prędkości niesie za sobą realne zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale również dla pasażerów i innych uczestników ruchu. Apelujemy do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają