W Galerii im. Jerzego Wąsiewicza w stargardzkim starostwie można oglądać wystawę „Dobrzańskie Inspiracje” – efekt jubileuszowego pleneru Klubu Pracy Twórczej w Dobrzanach, który świętuje 20-lecie działalności.
Klub, prowadzony przez Krystynę Sołoduchę – emerytkę, mieszkankę Dobrzan i dobrego ducha przedsięwzięcia – od lat skupia pasjonatów malarstwa, zarówno amatorów, jak i absolwentów uczelni artystycznych. Warsztaty odbywają się w różnych miejscach, bo – jak podkreśla Sołoducha – w Dobrzanach nie ma domu kultury.
Od dwóch dekad w plenerach bierze udział m.in. 94-letnia Alicja Derbisz. Przez klub przewinęło się już około 60 osób. Artyści wystawiali swoje prace m.in. w Książnicy Pomorskiej i na Zamku Książąt Pomorskich.
– To przedsięwzięcie, które łączy pokolenia i integruje środowisko – podkreśla starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.
Wernisaż prezentuje twórczość 20 uczestników sierpniowego pleneru w Krzemieniu.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni