W Stargardzie od kilku dni świętują seniorzy. W tym roku jest jubileuszowa, 10. edycja cyklu imprez, adresowanych do osób w wieku emerytalnym.
Przedstawiciele organizacji senioralnych działających w mieście już dzierżą klucze do bram miasta. Odebrali je wczoraj, 13 września, w Teatrze Letnim od wiceprezydent Ewy Sowy i Mai Wacławczyk z wydziału polityki społecznej Urzędu Miejskiego w Stargardzie.
Potem, po rozgrzewce poprowadzonej przez Martę Nowak z Ośrodka Sportu i Rekreacji Stargard, seniorzy zmagali się w 10 konkurencjach przygotowanych przez jego załogę. Nie było w nich przegranych. Wygrali wszyscy, którzy mimo wieku i różnych dolegliwości, dzielnie pokonywali stanowiska z konkurencjami sportowymi. Potem wszyscy bawili się na dyskotece pod chmurką.
Dni Seniora zaczęły się od badań, które można było wykonać w siedzibie stowarzyszenia Edukacja – Zdrowie – Aktywność przy ul. Wojska Polskiego. Do zwiedzania za symboliczną złotówkę zaprosiły seniorów lokalne instytucje kultury: muzeum, Książnica Stargardzka, kino i AquaStar.
Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dla świętujących w tym roku 80. urodziny członków zorganizował imprezę w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej. Artykuł znajdziesz tutaj:
Niżej film z symbolicznego przekazania kluczy do bram miasta i z Senioriady. Więcej materiałów znajdziesz na naszym fejsbuku.
Chcesz wiedzieć co jeszcze się wydarzy w ramach Stargardzkich Dni Seniora? Informacje znajdziesz tutaj:
Więcej o wydarzeniach organizowanych w Stargardzie i powiecie stargardzkim w dziale Co, gdzie, kiedy.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7