Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Światopełka 3 w Stargardzie odzyska dawną świetność. Jest w trakcie remontu.
Budynek nad Iną przy Światopełka 3 był w złym stanie. Wspólnota Mieszkaniowa, którą tworzą właściciele mieszkań podjęli decyzję o jego remoncie. Wykonuje go firma Domian Bud.
– W bieżącym roku właściciele nieruchomości podjęli decyzję o wykonaniu termomodernizacji budynku z dofinansowaniem inwestycji w ramach programu Ciepłe Mieszkanie realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy wsparciu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – informuje Agnieszka Kruczyńska, zastępca kierownika działu inwestycji i remontów ze Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które wspólnotą przy Światopełka 3 zarządza.
Mieszkańcy będą mieli nie tylko odnowiony budynek, ale też lepsze widoki z okien oraz większe bezpieczeństwo (zdj. niżej po prawej). Na ostatniej prostej są bowiem prace związane z zabezpieczaniem przeciwpowodziowym Stargardu, prowadzone przy Inie. Pisaliśmy o tym tutaj:
-Do końca roku ta inwestycja zostanie zakończona – mówił nam wczoraj Marek Synowiecki, rzecznik prasowy spółki Wody Polskie w Szczecinie.
Do pełni szczęścia będzie mieszkańcom brakować lepszej drogi. Remont, jak zapewniało miasto, ma być niedługo realizowany w ramach 13-milionowej inwestycji drogowej.
O zaplanowanych inwestycjach drogowych przeczytasz tutaj:
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7