Mieszkańcy zyskali ponad dwa kilometry nowej drogi
27 sierpnia 2025
0
Komentarze
849 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Mieszkańcy Szemielina i Żalęcina w końcu doczekali się nowej drogi.
We wtorek ponad dwukilometrowy odcinek nowej jezdni został uroczyście otwarty. Tym samym gmina Dolice zakończyła realizację projektu przebudowy drogi Szemielino-Żalęcino. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i warunki życia mieszkańców.
Została ona zrealizowana dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które przekazał Urząd Marszałkowski w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.
Koszt całkowity projektu wyniósł ponad 4,6 mln zł. Dotacja ze środków PROW na lata 2014-2020 wyniosła 2 845 638 zł.
Na otwarciu byli, poza wójtem Pawłem Nowakowskim, Marcin Łapeciński, członek zarządu WZ, Krzysztof Berest, zastępca dyrektora KOWR, Marcin Matusiak, p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa, Edyta Miskis, zastępca wójta, skarbnik gminy Alicja Kowbaj, przewodniczący Rady Gminy Dolice Krzysztof Pawlak oraz Mirosława Andrzejczyk, radna gminy Dolice.
Wykonawcą drogi była firma STRABAG, którą reprezentowali Dariusz Wasylik i Mariusz Stępień – kierownik robót.
Fot. UG Dolice
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni