Mieszkańcy chcą, by rada zajęła stanowisko w sprawie ośrodka dla nielegalnych imigrantów
22 maja 2025
1
Komentarz
848 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Iwona Wawruszczak, pełnomocnik komitetu Stop Nielegalnej Imigracji podjęła dziś kolejną próbę, by Rada Miejska w Stargardzie zajęła stanowisko w sprawie ewentualnego utworzenia w mieście ośrodka dla nielegalnych imigrantów.
Dziś w samo południe, stargardzianka, lokalna działaczka Konfederacji złożyła w biurze RM obywatelski projekt uchwały w sprawie niedopuszczenia do powstania w mieście ośrodka dla nielegalnych imigrantów.
–Mieszkańcy są zaniepokojeni informacjami o rosnącym zagrożeniu ze strony masowej, nielegalnej imigracji, której nasilenie może nieodwracalnie zdestabilizować sytuację w kraju – czytamy w załączniku do projektu uchwały. – (…). Wyrażamy swój sprzeciw wobec ewentualnego utworzenia na terenie miasta jakichkolwiek ośrodków dla osób nielegalnie przekraczających granice oraz wnioskujących o azyl. Sprzeciwiamy się też ewentualnej partycypacji organu wykonawczego gminy z organami centralnymi w zakresie tworzenia w Stargardzie bazy lokalowej dla imigrantów lub udostępniania zasobów rzeczowych i kadrowych jednostki samorządu na te cele (…). Działajmy zawczasu i bądźmy mądrzy przed szkodą”.
Więcej szczegółów w nagraniu:
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Mentzen szukał 1 marca wyborców w Stargardzie. W ramach prezydenckiej kampanii Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji na Urząd Prezydenta RP odwiedził
Jest stanowisko w sprawie ośrodków dla nielegalnych imigrantów - Info Stargard
22 maja 2025[…] O tej sprawie pisaliśmy tutaj: […]