Przedszkole Miejskie nr 4 na osiedlu Zachód uroczyście obchodziło 45-lecie istnienia.
W wydarzeniu wzięli udział zarówno najmłodsi podopieczni placówki, jak i jej dorośli absolwenci, nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele przedszkola. Uroczystość wypełniły występy artystyczne oraz okazja do składania życzeń i wspomnień związanych z wieloletnią historią PM nr 4.
– Przedszkola to miejsca szczególne. To właśnie tutaj dzieci rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę. Jednocześnie maluchy, ich rodzice i nauczyciele przeżywają pierwsze emocje związane z rozstaniem z domem. Dlatego tak ważne jest, by czuli wsparcie i zrozumienie. W Przedszkolu Miejskim nr 4 od lat doskonale o to dbają. Za tą placówką stoi niemal pół wieku pięknej historii, a wierzę, że przed nią jeszcze wiele wspaniałych lat – podkreśla Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
Codzienne życie przedszkola jest bogate w wydarzenia i inicjatywy. W placówce regularnie odbywają się liczne uroczystości i tematyczne obchody. Dzieci świętują m.in. pasowanie na przedszkolaka, Dzień Drzewa, Dzień Jabłka, Dzień Pluszowego Misia, uczestniczą w jasełkach, przeglądzie kolęd i pastorałek, powitaniu wiosny, tygodniu dla zdrowia oraz Dniu Patrona – Jana Brzechwy. W przedszkolu funkcjonuje sześć grup: Krasnoludki, Biedronki, Kaczuszki, Żabki, Sowy oraz Akademia Pana Kleksa.
Inf. prasowa UM w Stargardzie, fot. Sebastian Ler.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀