Galeria 108 Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy Rocznej Pracowni Rysunku i Malarstwa.
Wernisaż odbędzie się we wtorek, 2 czerwca o godz. 18, w Galerii 108 – I piętro. Wstęp jest wolny.
Pracownia Rysunku i Malarstwa działa od lutego 2025 r. w Stargardzkim Centrum Kultury. Zajęcia odbywają się we wtorki w dwóch grupach (w godzinach 12 – 14 i 17 – 19). Przedział wiekowy uczestników jest zróżnicowany – od 15 lat wzwyż.
Celem zajęć jest nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Na zajęcia łącznie uczęszczają 22 osoby. Oprócz rysunku tematem zajęć w miniony okresie były: akwarela, pastel olejny i suchy. W lutym odbył się plener malarski ,,Tychowo 26” zorganizowany przez Gminę Stargard w świetlicy gminnej w Tychowie. Udział w nim wzięła większość uczestników Pracowni Rysunku i Malarstwa. Plon pleneru prezentowany był na wystawie poplenerowej w marcu 2026 roku w Galerii 108 Hol SCK.
Na obecną wystawę składają się prace wykonane w dwóch technikach: akwarelowej i pastelowej. Obrazy powstały na przełomie 2025 i 2026 roku. Wystawę można oglądać na pierwszym piętrze na korytarzu w godzinach pracy SCK.
Uczestnicy zajęć:
I grupa: Mirosława Jarmakowska, Katarzyna Traczyk, Iwona Skoczylas, Beata Szarmach, Danuta Szudzichowska, Anna Wilk, Danuta Bykowski, Anna Elster-Myszka, Ilona Czerkawska, Bożena Smółka, Irena Rakowska.
II grupa: Ewa Bartoszewska, Honorata Matyga, Halina Pilarczyk, Jadwiga Czubara, Olga Szendryk, Zuzanna Jarosińska, Szymon Jarosiński, Lidia Krüger, Marlena Schröder.
Inf. organizatora
