Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zaprasza mieszkańców na wyjątkową prelekcję poświęconą misji Artemis II – pierwszemu od ponad 50 lat załogowemu lotowi wokół Księżyca.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Spotkanie pod gwiazdami”, organizowanego przez Filarowe Koło Astronomiczne. Początek zaplanowano na godz. 17, a udział w prelekcji jest bezpłatny.
– Podczas spotkania przyjrzymy się tej wyjątkowej misji oraz temu, jak bardzo zmieniła się technologia i nasze podejście do badań kosmicznych – zachęcają organizatorzy. – To doskonała okazja, by spojrzeć w przyszłość eksploracji kosmosu – w momencie, gdy historia piszę się na naszych oczach.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 czerwca, w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY przy ul. Bolesława Chrobrego 21.
W programie prelekcji:
Jak informują organizatorzy, w trakcie prelekcji dostępny będzie również kącik dla najmłodszych.
