W piątek, 20 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie odbyły się XVIII Spotkania z Edukacją.
Wydarzenie trwało od godziny 9 do 13. Zgromadziło liczne grono uczniów, rodziców oraz nauczycieli, zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z regionu.
Spotkanie skierowane było przede wszystkim do uczniów klas ósmych, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2026/2027, porozmawiać z nauczycielami oraz starszymi uczniami, a także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące kierunków kształcenia.
W programie spotkań z edukacją znalazły się prezentacje szkół ponadpodstawowych i promocja szkolnictwa zawodowego. Hala przy Pierwszej Brygady stałą się przestrzenia do wymiany doświadczeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konsultacje z doradcami zawodowymi, które pomogły młodym ludziom lepiej określić swoje predyspozycje i zaplanować przyszłość.
Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie.
XVIII Spotkania z Edukacją odbywały się pod patronatem kuratora oświaty, starosty stargardzkiego oraz prezydenta Stargardu.
Zdj. UM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀